Obrzek vrch
 

Sháníte dárek pro muže ?


Nabídka triček s vtipným potiskem


Zde trička k příslušnému jubileu

Zde výběr triček dle profese oslavence

Zde trička dle zájmu oslavence

Zdravé srdce

Úvod >> Zdraví >> Zdravé srdce
Jak si zařídit zdravé srdce

Jestli se potupně zadýcháte, když stoupáte do schodů, ve vedrech umíráte nebo vás trápí vysoký krevní tlak, tak přesně pro vás je pár následujících tipů, jak pomoci srdíčku zase začít tikat jako hodinky.

Chůze

Podle expertů je k dostatečnému procvičení srdečního svalu třeba minimálně deset tisíc kroků denně. Aby vám srdce spolehlivě fungovalo, musíte přihodit ještě další čtyři tisíce. Proto, když máte na výběr mezi schody a výtahem, volte tu první možnost a určitě vybíhejte i eskalátory.

Zkrocený cholesterol

Můžete být hubení jako tyčka, ale pokud se pravidelně nehýbete, máte stejné množství cholesterolu jako váš o třicet kilo těžší kamarádka. Jeho hladinu můžete vycvičit. Tělo tak proradný cholesterol spálí, namísto aby jím zanášelo vaše cévy a zhoršovalo tím průchod krve do srdce, které následně začne pokulhávat. Půlhodinou aerobního cvičení denně snížíte riziko srdečního infarktu na polovinu ! Cholesterol navíc hubí i pravidelné chroupání mandlí.

Ryby

Jestliže si dopřejete dvakrát týdně rybí maso, podstatně zvýšíte přísun mastných omega-3 kyselin. Ty jsou s vaším srdcem nerozluční kamarádi a váš hrudní motor neúnavně promazávají, aby fungoval bez závad. Nejvíc těchto blahodárných látek obsahují makrely, čerstvý tuňák, sardinky nebo losos.

Česnek

Další zdravou látku pro vaše srdce přestavuje česnek. Ten vám pomůže, hlavně když trpíte vysokým krevním tlakem. Rozšiřuje cévy a tím ulevuje krevnímu řečišti. Zkuste také česnekové tobolky z lékárny. Tlak snížíte i tabulkou hořké čokolády nebo půlkilem čerstvé zeleniny.

Vláknina

Vlákninu najdete především v ovoci, zelenině a obilninách. Pokuste se jí každý den sníst alespoň 25 až 35 gramů. Napomáhá lepšímu trávení, čímž ulevuje srdci, a navíc snižuje i již zmíněný cholesterol.