Obrzek vrch
 

Sháníte dárek pro muže ?


Nabídka triček s vtipným potiskem


Zde trička k příslušnému jubileu

Zde výběr triček dle profese oslavence

Zde trička dle zájmu oslavence

Celulitida

Úvod >> Zdraví >> CelulitidaJak se zbavit pomerančové kůže ?

Pokud se začnou bavit alespoň dvě ženy, rozhovor se po chvíli stočí z mužů na hubnutí a v zápětí i na problémy s celulitidou. Právě toto téma je, podle četných výzkumů, nejpalčivějším problémem pro ty, které si zakládají na svém vzhledu. Ovšem patří mezi ty problémy, s nimiž hodlají rozhodně bojovat. Snad by vás mělo trochu uklidnit, že tvorba celulitidy je ovlivněna ženským hormonem estrogenem (a změnami v jeho vylučování – tedy v období puberty, těhotenství nebo přechodu) a není výsadou jen baculatých žen, i když se při té příležitosti vždy zhorší a vynikne. Provází také proces stárnutí kůže. Ale přece jen vám můžeme doporučit pár fíglů, díky nimž lze vznik pomerančové kůže minimálně oddálit.

Jak lze pomerančovou kůži pozdržet ?

První zbraní je dostatek pravidelného pohybu – vsaďte na tanec, cvičení, plavání, ale i rychlou chůzi nebo jízdu na kole. Dbejte na to, abyste nikdy příliš dlouho nestáli ani neseděli.

Měli byste podpořit krevní oběh – zvykněte si na ledové sprchy, zajděte občas do sauny, otužujte se. Dopřejte si odbornou lymfatickou masáž. Ke vzniku celulitidy totiž přispívá velkou měrou nedostatečný mízní oběh. Míza (lymfa) je mléčně zabarvená tekutina, která odvádí rozvětvenými mízními cévami do krve nadbytečnou tekutinu z tkání a mezibuněčných prostor (včetně odpadových látek a toxinů). Pokud špatně funguje, ukládají se tyto produkty do tkání.

Naučte se „postižené partie“ pravidelně masírovat a kartáčovat – ideální je drsnější žínka (lze vybrat i tu z přírodního materiálu luffa), ale vhodný je i kartáček na ruce nebo speciální gumové masážní kartáče. Na trhu jsou samozřejmě i masážní přístroje a velmi vhodné je pořídit si masážní sprchu (Poslouží i zbytku rodiny, neboť masáž proudem vody dokáže uvolnit, osvěžit a prokrvit.) Při masáži se moc nešetřete – jen přitlačit a energicky do toho! Pomohou vám i éterické oleje, které použijete.

Chcete si vyrobit doma masážní olejíček, který vám s celulitidou pomůže? Pak smíchejte pět lžiček zastudena lisovaného olivového oleje (nebo mandlového) se čtyřmi kapkami cedrového a rozmarýnového a třemi kapkami cypřišového a pačulového oleje. Oblasti s celulitidou masírujte dvakrát denně.

Pozor: není vhodné pro prvních 20 týdnů těhotenství!

  • Samozřejmě musíte dodat tělu dostatek vitamínů a minerálů – nejlépe „přes talíř“. Denní dávka by měla být kolem 500 g syrové zeleniny a ta samá porce ovoce. Vynechejte máslo a sádlo, nahraďte oleji lisovanými zastudena, omezte na minimum červené maso (nejlépe je ho zcela nahradit sojovým), sladit byste měli raději medem a bílé pečivo nahradit tím celozrnným. Vhodná je dělená strava. Dostatečně pijte, ovšem nikoli slazené nápoje nebo džusy, ale kvalitní vodu nebo bylinkové čaje. V těchto jarních měsících do jídelníčku zařaďte pampelišku.
  • Očistěte organismus od škodlivin – lze to čistící kúrou – doporučujeme přípravky z yuky, kopřivy. Vhodná je detoxikační dieta – v podstatě jde o maximální konzumaci čerstvé zeleniny a ovoce a velkého množství pramenité vody, což už jsme zmiňovali.
  • Odborníci také upozorňují na to, že přílišné opalování vaší kůži také neprospívá, neboť ztrácí pružnost! Když už na sluníčku být musíte, dobře svou kůži chraňte kvalitními krémy či oleji a nezapomeňte na výživu a hydrataci i poté, co se doopalujete. Zkrátka udělejte vše, aby získala barvu, ale neztratila nic ze své pružnosti a výživy.
  • Pijte denně čaj ze semen ostropestřce mariánského, který podpoří činnost jater k lepšímu spalování tuků. Rovněž se doporučuje čaj z chaluhy bublinaté, která podporuje činnost štítné žlázy.
  • Dopřejte si kvalitní přípravky na ošetření pokožky po koupeli. Pokud si můžete vybrat takové, které obsahuje látky bojující s celulitidou (éterické oleje, mořské řasy), pak tím lépe.
  • Pokud jste se k boji s ní opravdu odhodlala, buďte systematická – za týden ani čtrnáct dní se problém nevyřeší! Chce to trpělivost, cvičení, jídelníček bez zbytečných tuků a cukrů, naopak plný vitamínů, dostatečný pitný režim... zkrátka zdravý životní styl.

A pokud by se náhodou i pak nějaké ty prohlubeninky na vaší kůži objevily, rozhodně to berte sportovně. Jste totiž i s nimi úžasná a ten váš, kterému svou nahou kůži ukazujete, vás kvůli tomu milovat nepřestane. Dílem proto, že si vůbec ničeho nevšimne a hlavně proto, že vše na vašem těle mu připadá roztomilé a půvabné (navíc to neovlivňuje vaše kuchařské umění v oblasti gulášů a svíčkových a naštěstí to nezmění ani fakt, že si dokážete vyměnit těsnění v kohoutku, aniž by on musel vstát z gauče).

Grandine - modely pro plnoštíhlé